Zbiórka karmy

W październiku z okazji Światowego Dnia Zwierząt zespół wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów ze świnoujskiego schroniska. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt oraz warunki bytowe w schronisku. Przy tej okazji uczniowie zostali zapoznani z możliwością podjęcia wolontariatu na rzecz podopiecznych schroniska.

 20181025_092940

 

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole odbył się niecodzienny bal… Do sali gimnastycznej przybyli radośni, roztańczeni święci i aniołowie! Zabawa była nieziemska, wręcz niebiańska! Tym świętującym orszakiem byli pięknie poprzebierani uczniowie klas nauczania zintegrowanego, którzy w radosny, ale i godny sposób chcieli świętować wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Na balu znalazło się miejsce zarówno na tańce przy zróżnicowanej muzyce jak i zabawy integracyjne. Nad całością czuwali nauczyciele odpowiedzialni za szkolny wolontariat i katecheci: Pani Dagmara Ceroń, Pani Dorota Nakonieczna, ks. Paweł Olewiński i niezastąpiona Siostra Sylwia. Bal Wszystkich Świętych oraz barwny konkurs pokazały, że można jednocześnie uczyć się dobrych wartości i dobrze się bawić.

20181031_103153 

 

OGŁOSZENIE

UWAGA !
Szkoła Podstawowa nr 6 zbiera odblaski!
Różne formy, kształty, kolory- jeśli zalegają w twojej szufladzie to przynieś je do nas, abyśmy mogli przekazać je dzieciom w Afryce. Wspieramy w ten sposób działania organizatora akcji: RATOWNICY DLA AFRYKI

Trzecia prelekcja

Dnia 16 grudnia 2016 roku we współpracy z przedstawicielami fundacji „I see you” przeprowadzono godzinę wychowawczą w klasie V B, przy wykorzystaniu metody terapii zajęciowej. Tematem lekcji były metody odreagowywania stresu. Uczniowie wyplatali choinki wykorzystując stożki z papieru lub ze styropianu i niepotrzebne gazety. Lekcja trwała dwie godziny lekcyjne. Młodzi artyści pracowali do ostatniej minuty, a efekty ich pracy zabrali ze sobą do domu, zaś wspólnie wykonana  choinka zdobi klasę nr 38.

 Po zakończonych zajęciach uczniowie bardzo byli podekscytowani odbytą lekcją, nabyli nowych umiejętności i zapoznali się z metodą na nudę oraz relax, za co serdecznie są wdzięczni Paniom z fundacji.

Druga prelekcja

Dnia 25 listopada 2016r w Szkole Podstawowej nr 6 w klasie 5b w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyła się kolejna prelekcja dotycząca ustawy o ochronie zwierząt. Zajęcia zostały przeprowadzone przez członków z Fundacji I SEE YOU oraz pracowników Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt: Instruktora Szkolenia Psów, Instruktora Pierwszej Pomocy Zwierząt, Felino oraz Kynoterapeutę Panią Małgorzatę Leda, Panią Anetę Leda i Panią Dalię Sadza. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, podczas których uczniowie zapoznali się z prawami czworonogów i obowiązkami ich właścicieli i konsekwencjami grożącymi osobom krzywdzącym zwierzęta. Zajęcia wzbogacone o prezentację multimedialną przepisów ustawy (dostosowaną do oczekiwań i możliwości uczniów szkoły podstawowej) okazała się efektywna co potwierdzone zostało poprzez zaangażowanie i chętne uczestniczenie w warsztatach.

 28 listopada 2016r Pani Aneta Leda ponownie odwiedziła klasę 5b i „sprawdziła” wiedzę, jaką pozyskali uczniowie podczas warsztatów. Uczniowie wypadli wyśmienicie, na zakończenie dostali dyplomy uczestnictwa w warsztatach.