Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne

Dnia 10 października 2018 r. już po raz trzeci odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, które skierowane są do dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja  i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa, a przede wszystkim sportowa przygoda.

               Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród uczniów naszej szkoły. W ostatnich zawodach wystartowało łącznie 130 zawodników, w tym 73  z Naszej Szkoły. Młodzi adepci lekkiej atletyki rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: w biegu na 60m, 300m, 600m ( dziewczynki), 1000 m ( chłopcy) oraz w skoku wzwyż, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. .

               Trzecie zawody zakończyły zmagania sportowe w sesji jesiennej. Każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na finał krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi.

 Poniżej najlepsze wyniki Naszych uczniów z trzecich zawodów ( pełny komunikat na stronie „OSIR Wyspiarz”.

 DSC_0081

 

 

Read more: Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne

Mini Mundial

Na świnoujskim obiekcie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, w piątek, 28 września 2018 r. już od wczesnych godzin było kolorowo i międzynarodowo. Rozpoczął się bowiem  pierwszy świnoujski Mini Mundial szkół podstawowych.

                Celem turnieju jest przede wszystkim dobra zabawa, ale także zaszczepienie wśród adeptów piłkarskiej sztuki sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz atmosfery futbolowego święta.

                To  bardzo ważne wydarzenie w życiu sportowym uczniów szkół podstawowych. Piłka nożna budzi przecież ogromne zainteresowanie zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt.

 DSC_0035 (1)>

Read more: Mini Mundial

II zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

Królowa sportu po raz kolejny dostarczyła uczniom naszej szkoły okazji do sportowej rywalizacji, ale także znakomitej zabawy podczas II zawodów „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbyły się 26 września na Stadionie Miejskim.

                Naszą szkołę reprezentowało 61 uczniów, którzy rywalizowali  w konkurencjach technicznych i biegowych 
z uczniami z innych świnoujskich szkół podstawowych.

 

                Najlepsze wyniki uczniów Naszej szkoły:

Dziewczęta

60 m

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 10,04 – I miejsce

2007 – Alicja Bogdańska – 10,12   - I miejsce

 DSC_0356

Read more: II zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

Uczniowie SP 6 na „Świnoujskich Czwartkach Lekkoatletycznych”

Czwartki Lekkoatletyczne, to organizowana cyklicznie impreza skierowana do dzieci ze szkół podstawowych (w wieku 12,11,10 lat i młodsi). Uczestnicy startują w zawodach organizowanych w ramach sesji jesiennej i wiosennej oraz w finale miejskim.

Pomysłodawcą „Czwartków Lekkoatletycznych” jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy sprinter Europy, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem„ Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Polskiej Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat obejmuje Prezydent RP.

Dnia 19 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody II edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”.

DSC_0079

 

Read more: Uczniowie SP 6 na „Świnoujskich Czwartkach Lekkoatletycznych”