Pierwsze jesienne zawody I Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem” z udziałem uczniów SP6

W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „ Wyspiarzem” pod nazwą „Szukamy Talentów”.

Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem”, to cykl 5 imprez biegowych, rozgrywanych na terenie  Świnoujścia, która objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” chcąc zachęcić do rywalizacji sportowej dzieci i młodzież zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy przeznaczony dla najmłodszych. Już podczas pierwszych zawodów, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, mieliśmy okazję zobaczyć 114 młodych biegaczy dopingowanych przez rodziców. Naszą szkołę reprezentowało aż 71 uczniów, którzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w 10 kategoriach wiekowych na dystansach od 250 m – 900 m. Po raz kolejny nasi wychowankowie wybrali aktywną formę spędzania czasu wolnego.  W Lidze Biegowej może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku, prezentowanego poziomu. To dodatkowy element rywalizacji i sposób na sprawdzenie własnych postępów sportowych.  Czy ktoś dostanie na koniec nagrodę, czy nie, to i tak wygrywa, bo… regularnie biega, a być może również motywuje innych do aktywności.  W ramach Świnoujskiej Ligi Biegowej prowadzona jest klasyfikacja indywidualna oraz placówek oświatowych

Najlepsze wyniki naszych uczniów: 

Przedszkole:

Maja Moskwa – II miejsce – OP/SP6

 

Klasa I-II

Olimpia Romanowska – II miejsce – SP 6

Karolina Kuckiewicz – III miejsce – SP 6

Tymon Zapędowski – II miejsce – SP6

Bartosz Stawoś – III miejsce – SP 6

 

Klasa III – IV

Maria Wrębiakowska – I miejsce – SP 6

Joanna Włodarczak – II miejsce – SP 6

Alicja Nürnberg – III miejsce – SP 6

Szymon Pacholik – II miejsce – SP 6

Dawid Michałowski – III miejsce – SP

 

Klasa V-VI

Hania Owczaruk – I miejsce – SP 6

Katarzyna Dobek – II miejsce – SP 6

Magda Karpińska – III miejsce – SP 6

Oliwier Mrowca – II miejsce – SP 6

Aleks Winger – III miejsce – SP 6

 

Klasa VII – VIII

Amelia Arczewska – I miejsce – SP 6

Weronika Szulińska – II miejsce – SP 6

Izabela Bedzyk – III miejsce – SP 6

Błażej Grygiel – I miejsce – SP 6

Goleniowska Mila Niepodległości

           Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej szkoły w dniu 11 listopada 2018 r. wzięli udział w biegu ulicznym – Goleniowska Mila Niepodległości.  
           12 osobowa ekipa młodych lekkoatletów reprezentujących naszą szkołę, sportowym wysiłkiem oddała cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością.W biegu jubileuszowym - XXX edycji goleniowskiego biegu ulicznego – Goleniowska Mila Niepodległości wzięło udział 2500 dzieci. Najmłodsi miłośnicy tego rodzaju aktywności rywalizowali w biegu na dystansie 600m ( klasa I-VI), natomiast młodzież na dystansie mili (1.609m). Bieg ten był biegiem integrującym sportowców propagujących zdrowy tryb życia, a także sposobem na uczczenie Święta Niepodległości. Po dotarciu do mety wszyscy uczestnicy otrzymali jubileuszowe medale oraz gadżety, a najlepsi puchary.
           Naszą szkołę reprezentowali: Pola Miszel, Martyna Tałanda, Natalia Nieckarz, Nikola Sawicka, Marcel Trydeński Aleks Winger, Oliwier Mrowca, Szymon Pacholik, Marcel Graf, Rafał Kowalczyk, Kacper Romejko, Dawid Michałowski.

Gratulacje.

IMG_0723

 

Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne

Dnia 10 października 2018 r. już po raz trzeci odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, które skierowane są do dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja  i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa, a przede wszystkim sportowa przygoda.

               Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród uczniów naszej szkoły. W ostatnich zawodach wystartowało łącznie 130 zawodników, w tym 73  z Naszej Szkoły. Młodzi adepci lekkiej atletyki rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach sportowych: w biegu na 60m, 300m, 600m ( dziewczynki), 1000 m ( chłopcy) oraz w skoku wzwyż, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. .

               Trzecie zawody zakończyły zmagania sportowe w sesji jesiennej. Każdy zawodnik walczy o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na finał krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi.

 Poniżej najlepsze wyniki Naszych uczniów z trzecich zawodów ( pełny komunikat na stronie „OSIR Wyspiarz”.

 DSC_0081

 

 

Read more: Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne

Mini Mundial

Na świnoujskim obiekcie sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, w piątek, 28 września 2018 r. już od wczesnych godzin było kolorowo i międzynarodowo. Rozpoczął się bowiem  pierwszy świnoujski Mini Mundial szkół podstawowych.

                Celem turnieju jest przede wszystkim dobra zabawa, ale także zaszczepienie wśród adeptów piłkarskiej sztuki sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz atmosfery futbolowego święta.

                To  bardzo ważne wydarzenie w życiu sportowym uczniów szkół podstawowych. Piłka nożna budzi przecież ogromne zainteresowanie zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt.

 DSC_0035 (1)>

Read more: Mini Mundial

II zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”

Królowa sportu po raz kolejny dostarczyła uczniom naszej szkoły okazji do sportowej rywalizacji, ale także znakomitej zabawy podczas II zawodów „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, które odbyły się 26 września na Stadionie Miejskim.

                Naszą szkołę reprezentowało 61 uczniów, którzy rywalizowali  w konkurencjach technicznych i biegowych 
z uczniami z innych świnoujskich szkół podstawowych.

 

                Najlepsze wyniki uczniów Naszej szkoły:

Dziewczęta

60 m

2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 10,04 – I miejsce

2007 – Alicja Bogdańska – 10,12   - I miejsce

 DSC_0356

Read more: II zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”