Tydzień zwierząt

ZOBACZ ZDJĘCIA

W dniach od 18.04 - 22.04 br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się TYDZIEŃ ZWIERZĄT.  Podczas tygodnia zwierząt, który niewątpliwie miał związek z obchodzonym 22 kwietnia ŚWIATOWYM DNIEM ZIEMI uczniowie naszej szkoły uczyli się właściwego kontaktu ze zwierzętami, wrażliwości na krzywdę i los zwierząt oraz poznały obowiązki i przyjemności związane z posiadaniem psa czy kota. Dzieci spotkały się również z ciekawymi osobami, posiadającymi wiedzę związaną z opieką i wychowaniem psów i kotów - p. Katarzyną Zięciną - Wilk - kynologiem, p. Maciejem Kolanek - lekarzem weterynarii,p.  Beatą Kastrau - prezesem fundacji Animals Przystań w Świnoujściu.

             

Odbyły się również dwie wystawy zwierząt, na które zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola na ul. Batalionów Chłopskich. Biletem wstępu na wystawę była karma dla psów i kotów, którą przekazaliśmy dla Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu. Szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska za pomoc i dobre serce dzieci. Całość dopełniła wystawa tematyczna o zwierzętach.

             Ucząc dzieci od najmłodszych lat odpowiedniego sposobu postępowania ze zwierzętami, miłości i szacunku do nich możemy oczekiwać, że w przyszłości nasze działania przyniosą pozytywny skutek i odpowiedzialne zachowania dzieci w stosunku do wszystkich zwierząt.