Międzyszkolny Konkurs „Nasza Ojczyzna”

    28 maja w Szkole Podstawowej nr6 odbył się konkurs  patriotyczny ,,Nasza Ojczyzna”, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr6 im. Mieszka I,  Szkoły Podstawowej nr1 im. Marynarki Wojennej RP, Szkoły Podstawowej nr 4  z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza i  Szkoły Podstawowej Fundacji ,,Logos”.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i refleksji na temat postaw patriotycznych w kontekście tożsamości narodowej poprzez zabawę i zdrową rywalizację.  
Tematyka zmagań była przeróżna. Obejmowała:

  • znanych Polaków na przestrzeni wieków, podstawowe informacje o przyrodzie,
  • najważniejsze polskie zabytki, rebusy i przysłowia ludowe, znanych polskich sportowców i popularne polskie przeboje. Uczniowie zwiedzili również ważne miejsca naszego miasta, biorą udział w konkurencji:

Świnoujście- nasze miasto ,,Czy wiesz, gdzie to jest?”. Największym zaangażowaniem cieszyło się współzawodnictwo w formie rebusów, puzzli czy prezentacji multimedialnej. Ocenie podlegały: odpowiedzi udzielane przez członków drużyny oraz doping kibiców (ich zaangażowanie, transparenty).

   Zabawa była wspaniała.  Mimo wyrównanej walki zwyciężyła SP nr 6, drugie miejsce zajęła SP nr4, trzecie SP nr1, a wyróżnienie otrzymała SP Fundacji Logos, dlatego każdy mógł poczuć się zwycięzcą. Pani dyrektor Edyta Tomaszek wręczyła każdej drużynie  puchar, dyplom i słodki upominek.
Opiekunom i ich uczniom należą się gratulacje, a organizatorom podziękowania za zorganizowanie kolejnego cennego przedsięwzięcia obejmującego środowisko szkolne na terenie Świnoujścia.