Wiwat Maj, Trzeci Maj

W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej ojczyzny. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczyste apele. 30 kwietnia uczniowie klas I-III oraz 4 maja klasy 4-7 i klasy gimnazjalne.

Uczniowie klasy 1a i 3a zaprezentowali  historię konstytucji. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Wiwat maj, 3 maj”  radośnie wiwatując flagami.

Uczniowie klasy 7a i 4a, pod opieką pani Justyny Mumot i pani Marioli Krasowskiej  przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej twórców i główne założenia. Wybrane teksty i wiersze ukazywały momenty historyczne ważne dla Polski. Uczniowie przedstawili krótkie scenki, które przywołały chwilę powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Nie zabrakło oprawy muzycznej. Nasz chór szkolny w podniosły sposób odśpiewał pieśni patriotyczne.

Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej społeczności. Dekoracje zostały wykonane pod czujnym okiem pani Marzeny Zając.

 DSC06339