Pięknie czytamy w SP6

O zaszczytny tytuł Mistrza Pięknego Czytania SP 6 ubiegali się reprezentanci klas IV-VI wyłonieni spośród poszczególnych klas. Zadaniem każdego uczestnika było jak najlepsze przeczytanie wybranego przez siebie fragmentu tekstu. Jury, w skład którego wchodziły polonistki naszej szkoły panie: Lidia Gawrońska, Barbara Kędzierska i Mariola Krasowska, w ocenie uczestników brało pod uwagę: dykcję, dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W wyniku obrad Mistrzem Pięknego Czytania SP 6 w roku szkolnym 2017/2018 został uczeń klasy V d Jakub Sieczka. Gorąco gratulujemy Jakubowi oraz pozostałym uczestnikom konkursu, ponieważ włożyli dużo trudu w przygotowanie zaprezentowanego tekstu.

Jakub Sieczka oraz Anna Caban kl. IV b (II miejsce) i Michalina Mackiewicz kl. IV c (III miejsce) będą reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie Mistrz Pięknego Czytania 25 maja 2018 r. Będziemy za nich mocno trzymać kciuki.

Również Konkurs Pięknego Czytania został przeprowadzony na poziomie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Konkurs miał za zadanie nie tylko wyłowienie mistrzów pięknego czytania. Najważniejszym celem była promocja czytelnictwa, zainteresowanie uczniów literaturą, poznawaniem książek polskich współczesnych autorów, ale też uwrażliwienie na piękno słowa. W zmaganiu z czytaniem tekstu oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Na poziomie klas II mistrzem pięknego czytania został:
Alan Ebertowski.

Na poziomie klas trzecich:
Oskar Achramowicz.

Konkurs oceniała komisja w składzie:
Ilona Giza
Katarzyna Zięcina - Wilk