Dzień Transplantacji

Dla nas Dzień Transplantacji trwa cały rok. We wtorek 6 marca w budynku B naszej szkoły, odbyły się prelekcje podczas których poruszyliśmy tematykę transplantacji narządów i tkanek.

Tym razem grupa dziewcząt z klas- 3 a i b  gimnazjum, wraz z opiekunem- panią Karoliną Turosieńską, przybliżyły uczniom klas 7 problematykę transplantacji.

Wszelkie działania odbywają się w ramach projektu: „ Chwytaj serce - młodzi dla transplantacji”. Projekt ten zyskał poparcie i w rezultacie został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie na najlepszy projekt edukacyjna, organizowanym przez Wydawnictwo Nowa Era. W ramach projektu realizujemy szereg działań przez cały rok szkolny.

Spotkanie z klasami 7 miało na celu uwrażliwiać młodych ludzi na kwestię świadomej donacji narządów i tkanek. Przedstawiono główna istotę transplantacji, prawo obowiązujące w Polsce, poglądy różnych religii na temat oddawania narządów, statystyki przeszczepiania. Fakty przeplatane były urywkami filmu „Bogowie”, wierszami pisanymi prze ludzi po przeszczepach, quizami angażującymi młodzież.

Już wkrótce kolejna odsłona naszych działań - konkurs literacki i plastyczny. Szczegółowe informacje niebawem.