Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza

Dzień 1 marca i odnotowane w kalendarzu, nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza, był pretekstem do zorganizowania uroczystej wyprawy artystycznej do Miejskiego Przedszkola nr 5 w Świnoujściu.

Uczennice z klasy III f: Pola, Wiktoria, Maja, Klara, Paulina, Jula i Lena z wych. panią Elą Wytyk, Gabrysia i Nikola z IV f oraz Jakub z kl. IV b, wraz z nami, udali się w odwiedziny do dzieci by zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i polecić, poprzez głośne czytanie fragmentów, swoje ulubione książki. Głównym celem tego spotkania było uczestniczenie w akcji „Czytanie łączy pokolenia” i „Cała Polska czyta dzieciom” oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na znaczenie książek w życiu człowieka.

Uczennice, które interpretowały ulubione wiersze, swój występ podkreśliły pięknym strojem nawiązującym do recytowanego lub czytanego tekstu . Natomiast, fragmenty tekstów z ulubionych książek, ponieważ były najciekawsze i najfajniejsze, wywoływały zaciekawienie i uśmiech na twarzy. Dzieciom z przedszkola występ starszych koleżanek i kolegów bardzo się podobał, bo wyrażali to gromkimi brawami. Było to bardzo miłe, choć trwające tylko godzinkę spotkanie. Mamy nadzieję, że takie cykliczne „rendez vous” znacząco wpłyną na rozwijanie dobrych kontaktów i zainteresowań czytelniczych wśród przyszłych...:) <3 , może naszych uczniów.