Czwartoklasiści w Szczecinie

W ubiegłym tygodniu klasy czwarte „c” i „f” pojechały na szkolną wycieczkę do Szczecina. Najpierw byliśmy w planetarium na terenie Akademii Morskiej, gdzie dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy o planetach i gwiazdozbiorach. Każdy bardzo dużo zapamiętał z tej lekcji, wszyscy na pewno już wiedzą, gdzie się znajdują m.in. dwa gwiazdozbiory: Oriona i Dużego Psa.

Drugą atrakcją było dla nas zwiedzanie wystawy przedstawiającej zbiory z Afryki w Muzeum Narodowym. Było tam bardzo ciekawie, podobały nam się stare afrykańskie maski, szałasy oraz lalki.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją było dla nas szaleństwo w parku trampolin. Pani instruktorka poprowadziła rozgrzewkę. Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością, aby móc wejść na trampoliny. Każdy był bardzo szczęśliwy. Skakaliśmy, wskakiwaliśmy do pianek, rzucaliśmy piłką do kosza. Nawet nasze panie zaczęły skakać na trampolinach. Wszyscy czuli się tam świetnie i każdemu się podobało. Kiedy usłyszeliśmy gwizdek kończący naszą zabawę, każdy był smutny. Nasze panie -  Lidia Gawrońska i Karina Dydo – obiecały nam, że jeszcze kiedyś tu przyjedziemy, pod warunkiem, że będziemy się dobrze uczyć i nasze zachowanie będzie bez zarzutu. Musimy się teraz bardzo starać…

Później w Goleniowie zatrzymaliśmy się do McDonald’s. Każdy zamówił swój posiłek, wszystko nam smakowało. Wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy pod naszą szkołę w Świnoujściu, gdzie czekali nasi rodzice.

Wycieczka bardzo nam się podobała, dziękujemy naszym paniom za jej organizację.

 

 

                                                                                                              Amelia Maciesza kl. IV „f”