Mikołajki w bibliotece

Tegoroczne Mikołajki wypadły w dniu, w którym odbywają się zajęciach koła twórczego, więc postanowiłyśmy wraz z uczniami, uczcić ten dzień. Wszyscy uczestnicy zajęć oraz my - prowadzące, przyszliśmy „odświętnie” ubrani, przynieśliśmy różnego rodzaju słodycze, przekąski i napoje do wspólnego biesiadowania.

Przygotowałyśmy nietypowe zajęcia: rysowanie Mikołajów z zasłoniętymi oczami, rysowanie za pomocą cyfr, od 1 do 10 portretu z profilu, projektowanie własnych, twórczych modeli „cyfrowych stworzeń”. Podczas rysowania Mikołajów, pod dyktando pani Ilony, która wydawała polecenia związane z kolejnością wykonywania rysunku np.: głowa, buty, broda, tułów, ręka z choinką itp... było dużo śmiechu i radości. Następnie bawiliśmy się w odgadywanie zagadek literackich i kalamburów związanych z wyrażeniami frazeologicznymi. Najważniejszą atrakcją naszego twórczego spotkania, była przyjemność delektowania się smakowitą pizzą( pieniążki mieliśmy z naszych składek).

 Te wyjątkowe zajęcia bardzo przypadły do gustu wszystkim uczestnikom, więc postanowiliśmy powtórzyć podobne zajęcia, lecz z innym tematem przewodnim. Wspólnie ustaliliśmy, że będzie to spotkanie pt.: „Świat iluzji i magii w sztuce”