Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś. Z tej okazji 24 listopada w szkolnej bibliotece SP 6 im. Mieszka I w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA odbył się  konkurs dla klas I-VI na „NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE ZA PLUSZOWEGO MISIA”. Jego celem było przedstawienie kostiumu wykonanego według własnego pomysłu. Stroje były różnorodne, bajkowe, a zarazem bardzo oryginalne.

        W tym dniu, nauczycielki biblioteki: Ilona Giza, Katarzyna Zięcina-Wilk i Agnieszka Bartczak. (również przebrane za misie) zorganizowały wraz z nauczycielką z klasy „0” Karoliną Puk, imprezę czytelniczo - zabawową dla młodszych dzieci z naszej szkoły i zaproszonej grupy „Delfinki” z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Świnoujściu. To przedsięwzięcie, w odpowiednio przygotowanej, odświętnej scenerii (dekoracja, wystawka pluszowych misiaczków i książek o misiach), składało się z trzech części:
1 – zabawy ruchowe i wspólny śpiew, interpretacja krótkich wierszy, rozwiązywanie zagadek;
2 - głośne czytanie książek o przygodach naszych ulubieńców: Kubusia Puchatka,  Misia Paddingtona, Misia Uszatka i Balu;
3 – wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej o misiach i kolorowanie lub rysowanie pluszaczków.

W czytelni dzieci z klas starszych słuchały tekstu z ebooka o przygodach Kubusia i jego przyjaciół w mistrzowskiej interpretacji Artura Barcisia oraz rysowały swoje ulubione misie.
Ten dzień był dla dzieci wyjątkowy. Pozwolił poprzez zabawę edukacyjną przenieść się do krainy bajki. Ważne jest to, że mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Jest to pluszowa, ukochana zabawka każdego malucha.

https://photos.app.goo.gl/VLCQiFIeBIRRxSIY2