,,Kocham Cię, Polsko!”, czyli o Święcie Niepodległości uczczonym wierszem i piosenką

14 i 15 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 

Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny, który uczcił 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę prowadzony przez uczniów klasy 7a. Do części artystycznej włączyli się również uczniowie kl. I a i III b szkoły podstawowej, kl.3b,3a gimnazjum i szkolny chór.
W  formie scenki zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości; recytowano wiersze na temat ojczyzny, bohaterów narodowych i postaw patriotycznych. Niewątpliwie była to cenna lekcja patriotyzmu, przypomniała nam, jak ważna jest wolność, którą odzyskaliśmy po 123 latach. 

 

Dodatkowym elementem wizualnym była prezentacja multimedialna podkreślająca najważniejsze historyczne daty. Nie zabrakło ,,małych aktorów” poprzebieranych za Józefa Piłsudskiego.
Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności ,,Piechota”, ,,My, pierwsza brygada", ale nie tylko. Również z dużym entuzjazmem wspólnie zaśpiewano ,,Kocham cię, Polsko”.
Podniosłą atmosferę tego święta podkreśliły biało - czerwone kotyliony wykonane przez uczniów na lekcji techniki pod okiem nauczycieli p.Anny Segiedy i p.Luizy Podrzuskiej
Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów na temat wydarzeń historycznych i postaw patriotycznych, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy na co dzień i od święta.
Duże podziękowania należą się nauczycielom, którzy wspomogli swoich wychowanków w artystycznej działalności: p.Marioli Krasowskiej, p.Justynie Mumot, p.Bernadecie Wencie, p.Dagmarze Ceroń, p.Barbarze Grel, p.Tomaszowi Filipiakowi.