Cała Polska czyta dzieciom

Jak co roku, uczennice z klas starszych, pomagające w aktywie bibliotecznym wraz z nauczycielem bibliotekarzem biorą udział w „spotkaniach z książką” wśród dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Świnoujściu. Wizyty te wiążą się z udziałem naszej biblioteki szkolnej w ogólnopolskich akcjach promujących czytelnictwo: „Cała Polska czyta dzieciom” i „Czytanie łączy pokolenia”. Uczennice biorące udział w  spotkaniach, chociaż co roku inne, chętnie uczestniczą w tym przedsięwzięciu, a przedszkolaki cieszą się i niecierpliwie oczekują na starsze koleżanki i kolegów.

W tym roku szkolnym pani Katarzynie Zięcinie-Wilk nauczycielowi bibliotekarzowi pomagają uczennice i uczniowie z klasy VI c: Patrycja Śliwka, Patrycja Łukawska, Kaja Karasek, Martyna Karlińska, Hubert Tomaszek, Adrian Dostatni, Oliwia Biegańska, Amelia Bogdańska, Weronika Michalska, Nikola Podstawska oraz uczennice z klasy V a : Emilka Beczkowska, Jacek Zaleski, Zuzia Zdunkiewicz, Wiktoria Kuś, Wiktoria Domańska, Zosia Zalewska, Karolina Raczkowska, Marysia Matuska, Piotr Kłodziński i V c : Wiktoria Dolińska, Kornelia Dziuba.

Od czasu do czasu uczniowie przygotowują inscenizacje kostiumowe ulubionych wierszy dla dzieci. W poniedziałek, 13 listopada starsza grupa naszych aktywistów przedstawiła twórczość, naszego wspaniałego poety Jana Brzechwy pt. „Prosimy do zwierzyńca”.