Sukces literacki uczennic klasy 7a

Przed wakacjami uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w konkursie z języka angielskiego: „ My Day in the United Kingdom” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. 
W ciągu dwóch 45 minutowych lekcji musieli napisać opowiadanie o swoim dniu w Zjednoczonym Królestwie. Mogło ono przedstawiać rzeczywiste lub fikcyjne wydarzenie.

Głównym celem konkursu było zachęcanie uczniów do rozwijania talentów pisarskich i publikacja najlepszych prac w formie książkowej przez wydawnictwo „Fida”.  Dodatkowym celem projektu jest popularyzacja znajomości języka angielskiego, co ma sprawić, że absolwenci szkół Województwa Zachodniopomorskiego będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy.  Partnerem w tym projekcie była Polska Izba Biznesu w Szkocji.

Wypracowania Zuzanny Nicowskiej i Sary Stefańskiej, uczennic pani Jolanty Okurowskiej, zostały wyróżnione i wydane podczas wakacji.

Trzymanie w dłoniach książki z opublikowanym dziełem jest niezwykle silnym bodźcem i zachętą do  tworzenia tekstów literackich, a w   przyszłości ich publikowania. Naszym młodym pisarkom życzymy dalszych sukcesów literackich, a pani Jolancie Okurowskiej serdecznie gratulujemy tak zdolnych i kreatywnych uczennic.