Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

     4 września uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty.

  W SP6 rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości z Urzędu Miasta Świnoujście.

   Po spotkaniu uczniów z wychowawcami, nastąpiła część oficjalna. Podczas apelu głos zabrał Prezydent Miasta, który serdecznie przywitał osoby uczestniczące w tym ważnym dniu, nawiązał do reformy szkolnictwa, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, życząc uczniom w nowym roku szkolnym podążania za marzeniami, odkrywania swoich możliwości i pasji,  dużo uśmiechu i optymizmu. Następnie odbyło się symboliczne ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych, po którym pani dyrektor Edyta Tomaszek  zachęciła pierwszoklasistów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. W trakcie inauguracji można było wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów naszej szkoły.